Bisou Atelier
  /  Bisou Atelier   /  5 FAKTÓW O WSPÓŁPRACY Z WEDDING PLANNER’EM, KTÓRE MUSICIE POZNAĆ, ZANIM ZORGANIZUJECIE ŚLUB NA WŁASNĄ RĘKĘ!

Jeśli jesteście tu ze mną, mogę przypuszczać, że chociaż raz zastanawialiście się nad ślubnym support’em. Czego możecie oczekiwać od współpracy z wedding plannerem? Czy jest on naprawdę potrzebny, czy może to chwilowy trend na rynku ślubnym? Dzisiaj ujawnimy pięć faktów wspólnego działania!

1. USŁUGA WEDDING PLANNER’A, WIĄŻE SIĘ Z RZYJĘCIEM MIANOWANYM PIĘCIOGWIAZDKOWĄ JAKOŚCIĄ. 

W dzisiejszych czasach jakość, jest zdecydowanie wartością pożądaną. Umiejętne wyselekcjonowanie jej z mnogości ofert to jeden z czołowych atutów współpracy z konsultantem ślubnym. SPECJALISTA, na podstawie doświadczenia i własnego know-how (niezbędnego do oceny poziomu usług), REKOMENDUJE BEZPIECZNE PODZESPOŁY, które są podstawowym fundamentem uroczystości! Dzięki temu nie tracicie czasu, funduszy i energii na żmudne poszukiwania usług, które finalnie mogą okazać się fiaskiem. Połączenie wiedzy i umiejętności ze znajomością obecnych trendów w branży ślubnej sprawią, że uroczystość sięgnie poziomu wyżej, niż się tego spodziewacie. (Zostawiam przynajmniej „jeden szczebelek” na zaskoczenie i pierwszą styczność z tego rodzaju usługą. ;))
Jeśli cenicie sobie precyzję, wysokogatunkowość i duży stopnień zaangażowania, to warto oddać tak ważne przedsięwzięcie w ręce kogoś, kto sprawi, że będzie ono nietuzinkowe w każdym, najmniejszym detalu!

https://bisouatelier.pl/portfolio/2. KONSULTANT ŚLUBNY PLANUJE WASZĄ UROCZYSTOŚĆ CO DO MINUTY. DOSŁOWNIE…

Ślub to wyjątkowy dzień, o którego plan warto zadbać odpowiednio wcześnie. Prawidłowe oszacowanie niezbędnego czasu na zrealizowanie poszczególnych podpunktów uroczystości to jeden z trudniejszych elementów organizacyjnych. Dlatego też, pary młode przygotowujące przyjęcie na własną rękę często decydują się na spontaniczny przebieg uroczystości. W konsekwencji tego ślubne życzenia rozciągają się w nieskończoność, a uroczysty obiad rozpoczyna się gdy słychać jak „kiszki marsza grają”.
Komfort, jaki daje Wam współpraca z wedding planner’em – wynika m.in. z jego umiejętnego rozplanowania całej uroczystości. Powstałe materiały takie jak: agenda, scenariusz pary młodej czy podwykonawców, konstruowane są na bazie jego doświadczenia w koordynacji podobnych już projektów, co zdecydowanie uautentycznia wiarygodność przewidywanych szczegółów przyjęcia. Przedstawiony plan dnia zagospodarowany jest co do minuty, dzięki temu UNIKACIE ROZCZAROWAŃ, CHAOSU I ZDEZORIENTOWANIA. Skrupulatna agenda uroczystości ponadto tworzona jest z myślą o komforcie Waszych gości, którzy znają godzinę serwowania obiadu, ciepłych dań i krojenia tortu. To jednocześnie idealne rozwiązanie dla Was, gdy uczestnicy wesela nie rozchodzą się tuż przed najważniejszą atrakcją Waszego wieczoru. Na podstawie scenariusza konsultant ślubny sprawnie administruje współpracę wszystkich podzespołów, biorąc jednocześnie pełną odpowiedzialność za koordynację ich pracy. Dzięki czemu Wy dysponujecie czasem by w pełni przeżywać to co dla Was najważniejsze – własne emocje i radość z obecności wszystkich weselnych gości.

3. SAMODZIELNA ORGANIZACJA PRZYJĘCIA WESELNEGO, WYMAGA OD PAR MŁODYCH STANDARDOWO OK. 300 GODZIN DODATKOWEJ PRACY.

Czas jest najcenniejszy, bo nikt nie potrafi go zawrócić. Na szczęście każdy może świadomie nim dysponować.

Przygotowania do ślubu dla pary młodej, (a w szczególności dla każdej panny młodej) to bardzo intensywny okres, w którym znalezienie czasu: dla siebie, bliskich, domu, pracy i snu, okazuje się nie lada wyzwaniem. Zegar tyka, a pozostało Wam jeszcze przeznaczyć ok. 300-sta godzin wolnego czasu na: poszukiwania interesujących ofert podwykonawców, sprawdzenie wiarygodności ich usług, zorganizowanie osobistych spotkań, zapoznanie się z umowami oraz podyskutowanie z każdym z osobna przebiegu indywidualnej uroczystości. Nawet jeśli dobra organizacja i zaradność są Waszą mocną stroną, to należy mieć na uwadze fakt, że warto mieć również w tym dniu czas, na jego pełną celebrację. Trudnym też jest w pełni skupić się na sobie, gdy każdy organizacyjny element uzależniony jest od Was samych. Z pomocą nadchodzą najbliżsi, których wsparcie w tym dniu jest bardzo cenne i ważne. Jednak zbyt częste obciążanie ich ślubnymi obowiązkami, może odebrać im swobodę i radość z bycia gościem. W końcu każdy chciałby świętować ten dzień razem z Wami. 😉

KONSULTANT ŚLUBNY, DBA O WASZ CENNY CZAS, oszczędzając go na każdym etapie planowania i celebrowania uroczystości. Przygotowuje kalendarz ślubnych obowiązków, dzięki któremu, nie sposób zapomnieć o ważnym szczególe np. uregulowaniu opłat. Do jego zakresu obowiązków należy także bezstresowe i sprawne przeprowadzenie Was przez długi okres przygotowań. Wedding planner prezentuje wyselekcjonowanych już usługodawców, organizując – z najlepszymi według Was – spotkania. Minimalizuje zakres ślubnych obowiązków zwężając je do wyboru rekomendowanych i sprawdzonych rozwiązań. Jest z Wami koordynując całą uroczystość. Czuwa nad wszystkim i zapobiega sytuacjom stresowym, dbając o komfort Wasz i Waszych gości.

4. PRZYJĘCIE PRZYGOTOWANE Z POMOCĄ WEDDING PLANNER’A ZAWSZE BĘDZIE SIĘ RÓŻNIĆ OD ZORGANIZOWANEGO NA WŁĄSNĄ RĘKĘ, BO…

Nawet jeśli wydaję Wam się, że przewidzieliście już wszystko, zawsze zostaje luka na DOŚWIADCZENIE, które jest niezbędne w uniknięciu ślubnych niedociągnięć!

Każda koordynacja wesela to tzw. praca na „żywym organizmie”, nad którym brak kontroli, może rozmyć wiele wyobrażeń o tym najpiękniejszym dniu. Zdecydowanie łatwiej jest ją zdobyć – planując uroczystość z mentorem od wiedzy specjalistycznej, który ma w zasięgu ręki wachlarz sprawdzonych rozwiązań.

Organizowanie uroczystości ślubnej bez wsparcia specjalisty, jest bliźniaczą sytuacją do aranżowania wnętrza bez pomocy architekta. Na pewno zrobicie to taniej, ale czy lepiej? Czy efekt spełni Wasze oczekiwania? Jeśli zależy Wam na idealnym wykorzystaniu przestrzeni, jej potencjału, a także ulokowaniu w niej innowacyjnych rozwiązań. Zapewne wiecie, że profesjonalista zrobi to z lekkością i na oczekiwanym poziomie.  Korzystając z usługi konsultanta dobierzecie odpowiednie miejsce idealne pod względem wymarzonego stylu uroczystości, oczekiwań dotyczących standardu kuchni, obsługi itp. Z małą pomocą specjalisty, na pewno w pełni wykorzystacie potencjał jaki umożliwi Wam to miejsce. Być może będzie to piękny ogród – na piątkowy, koktajl powitalny… lub zupełnie coś innego. Wszystko po to by dopracowane, organizacyjne niuanse wspólnie wykonały krok milowy w stronę idealnej uroczystości, bo małe zmiany tworzą dużą różnicę, a 

ograniczenia zaczynają się tam, gdzie kończy się budżet.”

Kolejną różnicą wynikającą z doświadczenia, jest umiejętność przewidywania sytuacji kryzysowych, zapobiegając wszelkim niedociągnięciom.  Aby wspomniane „niedociągnięcia” nie wdawały się zbyt abstrakcyjne, przytoczymy sytuacje, które jak wiemy (z przeprowadzonych rozmów), miały miejsce u par młodych organizujących przyjęcie ślubne na własną rękę.

  1. Zorganizowany autokar dla gości weselnych (m.in. seniorów), okazał się być zbyt długi, by przyjechać przez lokalne rondo w pobliżu miejsca ślubu, co skutkowało przymusowym spacerem i opóźnieniem uroczystości.
  2. Brak agregatu na przyjęciu plenerowym, zakłócił jego dalszą kontynuację, uniemożliwiając również nagłośnienie przysięgi.
  3. Make-up ślubny zarezerwowany telefonicznie i bez pisemnego potwierdzenia, skutkował godzinnym opóźnieniem przygotowań.
  4. Wielopiętrowy tort w połączeniu z za szerokim stolikiem, uniemożliwił młodym ukrojenie pierwszego kawałka.

Jeśli macie obawy, że coś może zaburzyć ten najważniejszy dla Was dzień, warto zastanowić się nad ślubnym support’em.

5. WSPÓŁPRACA Z WEDDING PLANNEREM TO USŁUGA PREMIUM.

Mimo podzielonego zdania w opinii publicznej i Internecie, jest to bezdyskusyjny fakt. Choć zawód wedding planner’a nie należy do tych najpopularniejszych, pierwsze agencje ślubne zadebiutowały już 15 lat temu, utrzymując do dziś wysoki poziom świadczonych usług – special services.

Niemożliwym jest umieć wszystko, dlatego łatwiej jest, połączyć umiejętności.”

Współpraca z konsultantem ślubnym dedykowana jest w szczególności parom, które marzą o perfekcyjnym przyjęciu weselnym, czasami także ponadstandardowego wymiaru. Określenie jej mianem premium spowodowane jest przede wszystkim oferowanym standardem usług, w których każdy element kruszony jest na wiele czasochłonnych detali. Na uwagę zasługuje również okres intensywnej współpracy, który standardowo wynosi od półtora roku do dwóch lat. Tymczasem CZOŁOWYM ARGUMENTEM przemawiającym za oznaczeniem jej jako premium JEST ORGANIZACJA PRZYJĘCIA SZYTEGO NA MIARĘ! Na miarę indywidualnych potrzeb, wyśnionych, wymarzonych wizji i możliwości finansowych każdego klienta. Jest to zobowiązanie wymagające ogromu pracy, energii, kreatywności i wbrew pozorom dużej odpowiedzialności nie tylko (lub aż) za organizację najważniejszego dnia w czyimś życiu, ale także za rozliczenia finansowe czy bezpieczeństwo zawieranych umów.

Jak wiecie możemy zakupić buty w centrum handlowym, przemierzając setki butików w poszukiwaniu idealnej pary o odpowiedniej wygodzie, kroju i dobrym wyglądzie. Możemy też z marszu wybrać się do profesjonalnej pracowni, w której świadczone są usługi szycia obuwia na miarę, a tam gwarancją jest jakość. Obie opcje mają swoich zwolenników i tak też jest w tym przypadku.

Sama organizacja absolutnie każdego przyjęcia zaślubin to duże przedsięwzięcie, które będzie od Was wymagać nie tylko działania pod presją, ale także poświęcenia dużej ilości czasu, energii i zaangażowania.

Jeśli chcielibyście podczas ślubnych przygotowań:

a) Mieć kontrolę nad całym wydarzeniem, jednocześnie odczuwając komfort i spokój

b) Maksymalnie angażować się w cały proces przygotowań, dysponując również czasem na swoje dotychczasowe przyjemności

c) Mieć gwarancję, że będzie to najpiękniejszy dzień w Waszym życiu, podczas którego będziecie mieli czas by cieszyć się nim w pełni

to jest to pierwszy sygnał by rozpocząć poszukiwania ślubnego wsparcia u profesjonalisty! 🙂

Powodzenia!
Bisou :*

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Close

Dbałość o każdy szczegół sprawi, że ten wyjątkowy dzień stanie się dla Was urzeczywistnieniem marzeń.

Instagram

@bisouatelier.weddings

Media społecznościowe

angelika.cisek@bisouatelier.pl