Bisou Atelier
  /  Bisou Atelier   /  O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ, PLANUJĄC PRZYGOTOWANIA W DNIU ŚLUBU?

Odpowiednie przygotowanie to jeden z kluczowych elementów dobrego samopoczucia w każdym stresującym i ważnym dla nas dniu, dlatego staranne zaplanowanie go, ma bardzo duże znaczenie w pomyślnym jego przebiegu. Unormowany oddech i nieschodzący uśmiech z twarzy, to potwierdzone u naszych par młodych, skutki braku pośpiechu i prawidłowo zaplanowanych elementów scenariusza dnia ślubu.
Oto kilka wskazówek dla tych, którzy oczekują podobnych rezultatów! 

1. PRZYGOTUJCIE DETALE.

Na dzień przed uroczystością zaślubin przygotujcie wszelkie niezbędne elementy Waszego ubioru i umieśćcie je w „ślubnej garderobie”. Pamiętajcie o uprasowaniu koszul (w dwóch egzemplarzach), przygotowaniu kompletnego stroju dla pana młodego, nie pomijając skarpet czy złożonej poszetki! Suknię i welon dla panny młodej, rozwieście tak by uniemożliwić jej gniecenie się. Przyszykujcie buciki na zmianę oraz torebkę, jeśli nie macie w swoim otoczeniu osoby, która będzie do Waszej stałej dyspozycji. W ten sposób, nie umknie Wam żaden ważny szczegół i zmniejszycie poziom stresu, na który w tym wypadku macie realny wpływ! 

2. STWÓRZCIE TŁO PIĘKNYM ZDJĘCIOM.

Niezwykle istotnym elementem jest również miejsce przygotowań. Wszelkie oczekiwania o pięknych, ślubnych zdjęciach są rzeczą naturalną. Należy jednak pamiętać, że zapraszacie do współpracy fotografa, którego efekty pracy zależą w głównej mierze od zapewnionych warunków. Zadbajcie zatem o klasyczne wnętrze z dostępem do światła dziennego, które będzie idealnym tłem do wyeksponowania Waszych ślubnych detali. Ukryjcie na czas przygotowań zbędne figurki, piloty do tv, kable czy elementy dekoracyjne, które mogłyby skraść pierwszy plan szczegółom. Jeśli znalezienie idealnego miejsca, będzie problematyczne, sugerujemy wziąć pod uwagę zorganizowanie ślubnych przygotowań we wnętrzu klasycznego pokoju hotelowego, czy beautyroom’ie w miejscu przyjęcia weselnego. 🙂

3. ZADBAJCIE O WŁASNĄ „KONDYCJĘ PSYCHICZNĄ”.

Badania Bisou Atelier pokazują, że osoby niewyspane są o wiele bardziej drażliwe i podatne na mniejsze lub większe zachwiania emocjonalne. Zmęczenie powoduje poszukiwanie zastrzyku energetycznego, którego dostarczenie w niewystarczającej ilości może spowodować wzmożone napięcie i zniecierpliwienie. Dlatego zachęcamy, w przeddzień ślubu, do zrelaksowania się, solidnego wyspania oraz regularnych posiłków! Ślub szczególnie dla pary młodej jest bardzo długim i intensywnym dniem, wobec tego warto zadbać o dobre samopoczucie, bo jak wiecie zdjęcia trudno się retuszuje, a doklejany uśmiech wygląda nienaturalnie. 🙂

4. PRZYGOTUJCIE PLAN DNIA.

Dokładne rozplanowanie elementów tego dnia, pomoże podwykonawcom uniknąć niedomówień i dezorientacji, a sami będziecie odczuwać kontrolę i spokój. Zakładając czas dojazdu do miejsca przygotowań, pamiętajcie o rezerwie na nieprzewidywalne sytuacje tj. korki. Wspólnie z wizażystką ustalcie potrzebny czas na stylizacje, a w przypadku first look, zsynchronizujcie pracę beautyroom’ów z fotografem tak, by mógł uwiecznić przygotowania panny młodej jak i pana młodego. Nie zapominajcie również o całym harmonogramie dnia, który będzie informował Waszych gości o serwisie dań czy przewidzianych atrakcjach.

5. POZWÓLCIE SOBIE POMÓC.

Zbyt duża ilość obowiązków nakładana na samych siebie w dniu własnego ślubu, może przyczynić się do niepotrzebnej paniki i sytuacji kryzysowych – a przecież zależy Wam na perfekcji! Właściwe rozdysponowanie zadań wraz z przekazaniem ich w ręce odpowiednich podwykonawców to kluczowe podejście w organizacji przyjęcia weselnego. Dzięki temu, z perspektywy czasu dostrzeżecie jak duży wpływ na Wasz nastrój miało skupienie się na własnych priorytetach. Jeśli samodzielna dekoracja sali może przyczynić się do bycia mniej zrelaksowanym czy skoncentrowanym, warto zlecić ją specjaliście, szeregując w ten sposób ważność własnych obowiązków. Koncentrowanie własnej uwagi przede wszystkim na sobie i na drugiej połowie to najlepszy prezent ślubny jaki możecie sobie sprawić! 

        

Fot. Magdalena Piechota

Close

Dbałość o każdy szczegół sprawi, że ten wyjątkowy dzień stanie się dla Was urzeczywistnieniem marzeń.

Instagram

@bisouatelier.weddings

Media społecznościowe

angelika.cisek@bisouatelier.pl